Amerykański weekend z Indianami, pieszymi szlakami i jazzem

Amerykański weekend z Indianami, pieszymi szlakami i jazzemSzlak Appalachów oraz Szlak Pacific Crest Trail, muzyka jazzowa i filmowa adaptacja książki o traperach, pierwszych osadnikach, Indinach i miłości - wszystko to było w ubiegły weekend w Jarocinie.

Szlak Appalachów oraz Szlak Pacific Crest Trail to najpopularniejsze i najdłuższe piesze szlaki w Stanach Zjednoczonych. W latach 2016 i 2017 zmierzyli się z nimi Maciej i Grzegorz. Grzegorz obecnie wędruje trzecim wielkim szlakiem w USA. Maciej natomiast z pewnych powodów wrócił do kraju..., ale dzięki temu odwiedził nas w Jarocinie! Na spotkaniu opowiadał o tym jak wyglądało życie w namiocie przez ponad rok oraz o tym jak poradzić sobie z codzienną monotonią wędrówki. Dowiedzieliśmy się również co czyha na śmiałków idących szlakami i skąd tak duża jego popularność.Więcej informacji o wędrówkach Macieja i Grzegorza na stronie Terra Incognita Project
Na zakończenie zagrał zespół Happy Jazz Band. Koncert był elementem szerszego projektu „Swingująca Wielkopolska”, wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

 

Powrót na górę