Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

To dziś o godzinie 10.00 uczniowie Zespołu Szkół zebrali się w bibliotece i na boisku, by wspólnie poczytać i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »

W piątkowe przedpołudnie do filii nr 3 przyszły dzieci z przedszkola "Promyczek". Okazało się, że na dzieci czekał list i tajemnicza paczka. »

Do czego potrzebna nam wyobraźnia, co nam daje i w czym pomaga dowiedzieli się czytelnicy filii nr 3 w Jarocinie od Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. »

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek", w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania dzieci poznały historię Pankracego i Tataraka z opowieści pt. "Cuda z mleka". »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa II b wybrała się w rejs Titaniciem. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o Titanicu, pt. "Historia pewnego statku. O rejsie Titanica." »