Ryszard Marciniak, regionalista, rozmawiał z dziećmi o tym czym są legendy i czy
we wszystko, o czym mówią można wierzyć dosłownie.
»

Dzieci z miejscowego przedszkola odwiedziły w czwartek bibliotekę. Na początku wysłuchały legendy związanej z Witaszycami "O ciotach na piecu chlebowym", z tórej m.in. dowiedziały się gdzie dawniej gospodynie piekły chleby. »

"Bruno. Chłopiec, który nauczył się latać" opowieść Nadii Terranovy, na spotkaniu MDKK w Filii nr 2 »

W czasie pierwszego spotkania z cyklu "Podziel się z nami swoimi pasjami" o swojej kolekcji agatów opowiadał Antoni Grzybek, który zbiera je już od ponad 40 lat. »