Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »

W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »

Na zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

11 maja w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania z teatrzykiem Kamishibai. Na pierwszym była klasa I, a na drugim klasa II i III b. »

W Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni. »