Przypadający w maju Dzień Niezapominajki oraz trwający Tydzień Bibliotek stał się świetną okazją do spotkania w Klubie Samopomocy "Mieszko". Klubowicze wykonali karneciki z komplementami dla swoich znajomych. Nie zawsze mamy odwagę i czas by komuś powiedzieć miłe słowo. »

W kwietniu w ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" odbyło się spotkanie z Danielem Mrówczyńskim uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Pasją Daniela jest siatkówka, ale również i inne aktywności np. bieganie czy pływanie. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego dnia 29 marca spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o bezpieczeństwie. »

W czwartek, w ramach Tygodnia z Internetem, w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania dla klasy III i uczniów spędzających czas na świetlicy. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2019 JOK Jarocin z Filią nr 5 przygotował zajęcia dla seniorów pod hasłem "Bezpieczny e-konsument". »

Takie oto urocze, kapeluszowe igielniki szyli uczniowie podczas przerw, na warsztatach wiosennych w filii nr 3. Wystarczył tylko kawałek materiału, płyta CD, wstążki, cekiny, piórka i poduszeczka do igieł gotowa. »

Przedostatnie zajęcia kulinarne dla seniorów były efektem współpracy JOK Jarocin i Filii nr 5. Świętowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Na talerzach było więc zielono. Uczestnicy grupy kulinarnej obejrzeli prezentację na temat szpinaku. »

Na poniedziałkowym spotkaniu integracyjnym mieszkańców Ciświcy i Ługów odbyły się warsztaty szycia kolorowych kurek. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w Bibliotece" Aleksandra Skowron, uczennica klasy VIII ze SP 3, opowiedziała o swoim zainteresowaniu – świnkach morskich. »