Dzień Postaci z Bajek uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie spędzili w Kamienicy Kultury. Uśmiechów i zabaw było wiele: zagadki, rymowanki, samodzielnie przygotowany Kubuś Puchatek z papierowego talerzyka. »

U nas dzisiaj dyniowe święto. Z tej okazji Kamienicę Kultury odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy III a odwiedzili bibliotekę w Witaszycach. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki uważnie wysłuchali książki „Dzielny piesek Tobi”. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »

Klasa I odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć co ciekawego dla siebie znajdą są w bibliotece. Prezentacja wywołała u dzieci zdziwienie, że są książeczki o księżniczkach, modzie, ulubionych bohaterach bajek, o piłkarzach, samochodach, o różnych zwierzątkach i wiele, wiele innych. »

Tak oto wczorajsze przedpołudnie spędziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola "Bajeczka" w naszej bibliotece - filii nr 3. Była krótka pogadanka na temat zachowania się w bibliotece, co lubi książka, a czego nie. »

Na kasztanowych zajęciach integracyjnych w bibliotece byli uczniowie, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci brały udział w grach i zabawach, w których liczyła się współpraca i lepsze poznanie koleżanek i kolegów. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Lubini Małej z zaciekawieniem wysłuchały przygód małego jeżyka. Chętnie brały udział w grach i zabawach oraz zajęciach plastycznych. »