Skarpetkowe maskotki zwane Niedoparkami oraz słodkie motylki wykonywały dzieci i dorośli podczas warsztatów plastycznych przeprowadzonych przez Filię nr 2. »

Uczniowie dowiedzieli się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. »

Uczniowie z klasy II b szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie odwiedzili filię nr 2. Po wysłuchaniu opowiadania "Walizka pana Hanumana" Rafała Witka z serii Czytam sobie, rozmawialiśmy o tym z czym kojarzy nam się słowo fantazja. »

Uczniowie klasy IV szkoły podstawowej zmagali się trudnym zadaniem napisania ogłoszenia dla pana Wonki, dotyczącego zwiedzania jego fabryki czekolady. »

Członkinie MDKK filii nr 2 uczestniczyły w spotkaniu z Joanną Jodełką, autorką kryminałów nie tylko dla młodzieży (Ars Dragonia, Kamyk, Kryminalistka). »

Na majowym spotkaniu klubu omawialiśmy książkę J. Greena "19 razy Katherine" o perypetiach amerykańskiego nastolatka, wielokrotnie zakochanego i porzucanego przez dziewczyny o imieniu Katherine. »

Przedszkolacy zainspirowani przygodami Marysi i jej przyjaciół - bohaterów książki N. Berkane "Marysia i mała orkiestra" stworzyli własną orkiestrę ze sprzętów kuchennych. »

Grażyna Wilk przyjechała aż z Wrocławia, by poprowadzić w filii nr 2 kolejne warsztaty. Tym razem zajęliśmy się pierogami. »

Kolejne pokazy filmu poświęconego 73. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim odbyły się w filii nr 2 i 3 w Jarocinie, filii w Golinie oraz w kinie wagonowym. »