Zawitał do Filii Bibliotecznej w Cielczy i Szkoły Podstawowej gdzie odbyły się niecodzienne lekcje historii. »

Jarocińska młodzież, głównie harcerze mieli okazję wysłuchać rad twórcy polskiego survivalu Jacka Pałkiewicza, który spotkał się z nimi w sobotę na nieczynnej stacji Brzostów. »

Jacek Pałkiewicz - ojciec polskiego survivalu, podróżnik, odkrywca prawdziwego źródła Amaznki spotkał się z czytelnikami w Kamienicy. »

Jarocińska wieża ciśnień w piątek została zaczarowana w piątek przez dzieci. Były baśnie, księżniczki, rycerze i smoki. Dobra zabawa w świecie literackiej fantazji i czas, spędzowny rodzinnie wokół książek i z biblioteką! »

Uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag. »

Rozsypanki literowe i wyrazowe, homonimy i synonimy, a na deser "głuchy telefon" - takie zabawy z językiem polskim czekały na uczestniku Językowego regału na nudę. »