Nasza pierwsza wizyta w BLISKO to kierunek Pleszew! Wspaniała biblioteka w dawnym budynku dworca PKP, nawiązująca do historii miejsca. »

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka otrzymała dofinansowanie w w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 w kwocie ➡️3️⃣5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł!!! »

Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Filię nr 2 odwiedził dziś wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego pan Łukasz Mrowicki, który czytał dzieciom z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie. »

W środę i piątek F2 odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Żabki zapoznały się z Biblioteką, a Myszki dowiedziały się jak powstaje książka. »

Wizyta klasy IA i IB, podczas której dzieci zapoznały się z Biblioteką w Cielczy, obejrzały książki 3D, książkę dla niewidomych. Na koniec otrzymały kolorowankę SOWA - symbol Biblioteki oraz zakładki do książek. Obiecały również przygotować ilustracje do teatrzyku kamishibai by samodzielnie zrobić przedstawienie w bibliotece. Było dużo wrażeń i emocji »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »