W Filii w Wilkowyi na czwartkowym spotkaniu panie z Klubu Seniorek uczciły 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. »

W Filii nr 5 zapachniało czekoladą. W czwartkowe popołudnie uczestniczki zajęć kulinarnych raczyły się czekoladowymi słodkościami. Przed tą niewątpliwie najprzyjemniejszą częścią spotkania, panie obejrzały przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną. »

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. »

Z okazji 170 rocznicy Wiosny Ludów i Zjazdu Witaszyckiego członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc i Klubu Dyskusyjnego oraz ich sympatycy spotkali się 17 kwietnia w Pałacu. »

Dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę w filii nr 2, żeby dowiedzieć się jakie książki znajdują się w bibliotece oraz czym różni się biblioteka od księgarni. Zobaczyły według jakich działów i w jakiej kolejności poukładane są książki. Zapoznały się z etapami powstawania książki od pisarza do czytelnika. »

W poniedziałkowe przedpołudnie filię nr 3 odwiedziła grupa "Biedronek" z przedszkola "Promyczek". Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji pooglądać książeczki. »

O tych geograficznych wyspach ale i życiowych, wspomnieniach, które są dla człowieka kotwicami opowiadała Magdalena Zawadzka. »