Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym grudniowe spotkanie Klubu Seniorek minęło w świątecznej atmosferze. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I - III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zapoznali się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy czytelnicy za wypożyczone książki otrzymywali zakładki. Akcja "Zakładka do książki na Mikołaja" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem szczególnie wśród uczniów klasy I i II. »

W piątek 29 listopada do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków". Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka strasznych legend z naszego regionu. »

W czwartek 28.11.2019 r. w bibliotece w Wilkowyi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ilustracja do pierwszej wypożyczonej książki". Wszystkie prace były bardzo ładne i "świeżo upieczeni" czytelnicy otrzymali upominki. »

W związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia biblioteka w Wilkowyi zorganizowała spotkanie z 4-latkami z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Dzisiaj bibliotekarki z Filii w Wilkowyi zorganizowały spotkanie z uczniami klasy piątej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »