Dzień 6 grudnia upłynął nam na wspólnym mikołajkowym czytaniu z uczniami klasy VI SP 3. Nastrojowy tekst stał się początkiem naszych wspomnień związanych z pierwszymi zapamiętanymi upominkami oraz wrażeniami, jakie wywarła na nas postać św. Mikołaja we wczesnym dzieciństwie. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy czytelnicy za wypożyczone książki otrzymywali zakładki lub cukierki. »

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Od maja do grudnia tego roku bibliotekarze bibliotek gminnych w powiecie brali udział w cyklu warsztatów i wydarzeń mających na celu podniesienie ich kompetencji i umiejętności »

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

Seniorzy, podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej, zostali zaproszeni do warsztatów LOESJE czyli słowną zabawę połączoną z kreatywnym myśleniem. »