Oddział "Misiów" z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie również wysłuchał „Bajki o Wigilijnej Gwiazdce” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. »

W bibliotece w Wilkowyi jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzana jest akcja "Marzycielska Poczta". »

Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

10 grudnia odwiedziła Mieszków wycieczka z Zespołu Szkół w Kleszczewie. Uczestnicy najpierw odwiedzili miejsca pamięci dwóch Mieszkowskich generałów: Stanisława Taczaka oraz Heliodora Cepy, po czym udali się do Izby Pamięci mieszczącej się w bibliotece. »

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się otwarcie czytelni w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich. Goście, po zapoznaniu się z rodzajami prac, rolą czytelni i obejrzeniu odnowionego pomieszczenia, zostali zaproszeni na spotkanie z dr Jakubem Staszakiem. »

6 grudnia w nieco mikołajkowych nastrojach odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem. Autor książki "Nie tylko latające kompanie…" wprowadził członków Klubu Samopomocy "Mieszko" w tematykę Powstania Wielkopolskiego. »

W mroźne mikołajkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziły bardzo grzeczne przedszkolaki pod opieką Edyty Kral. Dzieci dostały list w którym Święty Mikołaj poprosił o wykonanie kilku zadań. »