Na spotkaniu autorskim z ks. Adamem Kraską, które odbyło się w Bibliotece Głównej można było zapoznać się z najnowszym tomikiem poezji "Pragnienie niedoczekań". »

Ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu "Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie..." odbyło się w jarocińskiej Parowozowni z Leszkiem Szczasnym, który opowiadał m.in. o przejażdżce najdłuższym pociągiem na świecie po pustyni »

Zofia Stanecka była gościem w Bibliotece dla Dzieci. Pisarka opowiadała jak wygląda dzień i warsztat pracy pisarza, skąd się bierze książka i pomysły na nią. »

Tomasz Raczek - znany krytyk filmowy i teatralny był naszym gościem, a wszystko za sprawą projektu Stowarzyszenia Jarocin XXI "Regał na nudę", którego Biblioteka jest partnerem.z »

Członkinie MDKK filii nr 2 uczestniczyły w spotkaniu z Joanną Jodełką, autorką kryminałów nie tylko dla młodzieży (Ars Dragonia, Kamyk, Kryminalistka). »

Na krótko przed Świętem Książki gościliśmy w naszych bibliotekach w Jarocinie (filia nr 3), Mieszkowie i Witaszycach Jakuba Skworza, redaktora miesięczników "Men’s Health" i "Women’s Health", twórcę wydawnictwa Erdensen, autora książki "Męskie rozmowy nastolatka" i bajek dla dzieci. »

Z inicjatywy jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku biblioteka gościła Krzysztofa Miklasa, długoletniego dziennikarza i komentatora sportowego »