Przedświąteczny nastrój udzielił się także odwiedzającym filię w Mieszkowie. Dzieci ze świetlicy miały okazję w czasie warsztatów własnoręcznie uszyć filcowe jajka. »

Urodziny H. Ch. Andersena i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to co roku świetna okazja do głośnego czytania najmłodszym. »

Choć zasoby wody, zwłaszcza tej w kranie wydają się dzieciom nieograniczone, to faktem jest, że miliony osób cierpi z powodu utrudnionego dostępu do niej. »

Pandy wielkie to jeden z gatunków zwierząt narażonych na wyginięcie. Nie są to niestety jedyne takie zwierzęta, ponieważ ekspansja człowieka i zmiany klimatyczne przyczyniają się do zmniejszania terytoriów oraz niszczenia pokarmu wielu gatunków zwierząt, także w Polsce. »

Ocieplenie klimatu i topnienie pokrywy lodowej w Arktyce to główna przyczyna niepewnych dalszych losów niedźwiedzi polarnych. Dzień Niedźwiedzia Polarnego, obchodzony 27 lutego ma to ludziom uświadomić. »

Wielkie roślinożerne, kaczodziobe, opancerzone , najgroźniejsi mięsożercy… wszystkie dinozaury były tematem spotkania z trzema grupami przedszkolnymi z okazji Dnia Dinozaura. »

Światowy dzień kota stał się idealną okazją do spotkania z trzema grupami przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z częścią "kocich" książek ze zbiorów biblioteki po czym wysłuchały bajki "Kicia Kocia w bibliotece". »

Z okazji Walentynek uczniowie z klasy Ib i IIb odwiedzili bibliotekę w Mieszkowie. »

Tegoroczne ferie w bibliotece w Mieszkowie przebiegają pod hasłem "Kwiatowe inspiracje". Pierwszego dnia dziewczynki wykonały laurki dla dziadków zdobione metodą qulingu. »