Uczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych. »

Ponieważ w niedzielę uroczyście będziemy obchodzić Dzień Mamy to spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dotyczyły tego święta. »

Kolejne warsztaty z projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie, odbyły się w środę w bibliotece w Wilkowyi. Dziewczynki z Niepublicznej Szkoły Zaradni Odważni Oryginalni miały profesjonalną lekcję fotografii, którą prowadziła Ula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Do czego potrzebna nam wyobraźnia, co nam daje i w czym pomaga dowiedzieli się czytelnicy filii nr 3 w Jarocinie od Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. »

Jak wygląda praca bibliotekarza? Co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać książki. Gdzie są książki o Avengersach, a gdzie o Barbie? Na te i inne pytania dzieci z grupy „Biedronek” szukały odpowiedzi w Mieszkowskiej w bibliotece. Takie spotkanie nie odbyło się oczywiście bez czytania bajki. »

W poniedziałek filii w Golinie odbyły się warsztaty reporterskie, zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestnicy warsztatów poznali historie fotografii. Obejrzeli: aparat skrzynkowy, kamerę Obskura, aparat do fotografii otworkowej, polaroid, lustrzankę. »

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»