Jak wygląda praca bibliotekarza? Co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać książki. Gdzie są książki o Avengersach, a gdzie o Barbie? Na te i inne pytania dzieci z grupy „Biedronek” szukały odpowiedzi w Mieszkowskiej w bibliotece. Takie spotkanie nie odbyło się oczywiście bez czytania bajki. »

W poniedziałek filii w Golinie odbyły się warsztaty reporterskie, zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestnicy warsztatów poznali historie fotografii. Obejrzeli: aparat skrzynkowy, kamerę Obskura, aparat do fotografii otworkowej, polaroid, lustrzankę. »

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»

Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku dlatego seniorki z Filii w Wilkowyi spotkały się w plenerze już po raz drugi. Zarówno dla nich, jak i dla laureatów konkursu całorocznego "Wiem, bo czytam" w sobotę 18 maja bibliotekarki zorganizowały autokarową wycieczkę do Śmiełowa na Noc Muzeów. »

Co to jest LOESJE, jak tworzy się hasła i czemu służy ta inicjatywa dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Jarocina podczas warsztatów z Emilią Skibą z polskiego oddziału LOESJE »

W sobotni poranek odbyło się trzecie rodzinne spotkanie, na którym można było uszyć w czytelni tulipany , a w Oddziale dla Dzieci wykonać laurkę z okazji Dnia Mamy lub zagrać w ekologiczną grę. »