Spotkanie autorskie z Wacławem Adamiakiem promujące książkę "Przechadzki przyrodnicze" wprowadziło uczestników w świat żywych pomników przyrody. »

Aktor teatralny i filmowy, którego głos często słychać w licznych audiobookach, czytał w jarocińskim Pałacu Radolińskich fragmenty przygód wojaka Szwejka. »

W środę na spotkaniu autorskim w JOK Jarocin gościliśmy dziennikarza muzycznego, autora tekstów , podróżnika i fotografa zarazem, Marcina Kydryńskiego. Szerszej publiczności znany głównie z nocnych audycji w radiowej "Trójce" zatytułowanych Siesta. »

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu "Regał na nudę" odbyło się w Pałacu w Witaszycach, w gościnnych progach Tomasza Klauzy. Nasz gość - Rafał Kosik jest znanym pisarzem science fiction, wydawcą i grafikiem, który sam projektuje ilustracje do swoich książek. »

Ostatnie tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło książek zakazanych. Jakich książek zakazywano, kiedy zakazywano, kto zakazywał? »

Od wieków w Polsce i na całym świecie aresztuje się nie tylko ludzi, ale także... książki. Zabrania się ich czytania, posiadania w domowej biblioteczce, a nawet zaglądania do nich w publicznych czytelniach i bibliotekach. »

Sekretarz noblistki i opiekun jej poetyckiej spuścizny gościł w Jarocinie. Promował książkę o Wisławie Szymborskiej, w której starał się przedstawić swoją współpracę z poetką oraz ją samą. »

O tym jak fantastyczny jest język polski dowiedzieli się uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jarocinie i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

Jacek Pałkiewicz - ojciec polskiego survivalu, podróżnik, odkrywca prawdziwego źródła Amaznki spotkał się z czytelnikami w Kamienicy. »

W ostatni lipcowy piątek w Pałacu Radolińskich odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą. Autorka promowała swoja najnowszą książkę pt. "Jadwisia". »