Wczoraj odwiedziła Nas klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie. Na początku przypomniano zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, kodowano potrawy wielkanocne (dzieci tworzyły trasę, wybierały potrawy, z którymi układali zdania proste i złożone). »

W poniedziałkowy poranek grupa Misiów z Przedszkola „Marcinek” z Jarocina wzięła udział w pisankowych zajęciach. Dzieciom przeczytano bajkę „Czekoladowe jajka”, zaproszono do kodowania pisanek według kolorów, wielkości oraz podanego rytmu. Na koniec powstały piękne wyklejone pisanki. »

Uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie odwiedzili Oddział dla Dzieci. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz przedstawiono co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki. »

Na sobotnich warsztatach w bibliotece w parku można było wykonać stroiki wielkanocne, ptaszki ze styropianowych jajek, w oddziale dla dzieci zajączki z papierowych talerzyków oraz pokolorować świąteczne obrazki. »

Dzisiaj odwiedziły Nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie na macie, memory, rozsypanki wyrazowe, puzzle i zakodowane potrawy wielkanocne. »

Grupy zabawowe rozpoczęto od rymowanych zagadek maluszka „Co to? Kto to? Zwierzęta”. Dzieci po przeczytaniu zagadki naśladowały dane zwierzątka. »

W słoneczny poranek do Kindloteki zawitali uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jarocinie. Wzięli udział w kodowaniu bociana i kolorowej łączki. W grupach za pomocą Scratcha Juniora tworzyli wiosenne animacje. »

Na grupach zabawowych z okazji Święta Kota królowały Mruczki, Puszki, Ramzeski, Ryśki i Orlenki. Po przeczytaniu bajeczki „Dzień dobry, kotku!”, dzieci naśladowały zachowania kiciaków. »

Smerfy z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” z Jarocina zostały zapoznane z księgozbiorem biblioteki oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem. »