Grupa "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Tym razem dzieci przyszły w towarzystwie kolegów z klasy Ib. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

Jak wygląda praca bibliotekarza? Co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać książki. Gdzie są książki o Avengersach, a gdzie o Barbie? Na te i inne pytania dzieci z grupy „Biedronek” szukały odpowiedzi w Mieszkowskiej w bibliotece. Takie spotkanie nie odbyło się oczywiście bez czytania bajki. »

Dzień Niezapominajki, obchodzony 15 maja ma promować walory polskiej przyrody i dbanie o jej różnorodność biologiczną oraz ochronę. »

Z okazji przypadającego w maju Światowego Dnia Pszczół grupa "Biedronek" z przedszkola w Mieszkowie uczestniczyła w pogadance na temat tych niezwykle pracowitych owadów. »

Małe i duże, tematyczne i ogólne – żadne słowniki i encyklopedie nie będą już straszne uczniom klasy VI po wizycie we filii w Mieszkowie. »

Mieszkowy, szparkowy i lustrzanka to część aparatów fotograficznych, które zaprezentowała w czasie warsztatów reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Ula Ziober. »

Przypadający w maju Dzień Niezapominajki oraz trwający Tydzień Bibliotek stał się świetną okazją do spotkania w Klubie Samopomocy "Mieszko". Klubowicze wykonali karneciki z komplementami dla swoich znajomych. Nie zawsze mamy odwagę i czas by komuś powiedzieć miłe słowo. »

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, filia w Mieszkowie miała wyjątkowego gościa. Mały przybysz z kosmosu, Scottie Go! przybył do biblioteki by uczyć dzieci programowania. Uczestnicy byli zachwyceni przybyszem i z zapałem pokonywali kolejne poziomy gry. »