Kolejne spotkanie z książką w bibliotece w Wilkowyi. Dzisiaj dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchały książeczki pt. "Maks buduje statek piratów". »

Biblioteka ogłasza przetarg nieograniczony na wyposażenie wnętrz w nowej bibliotece w Kamienicy. »

W tym tygodniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi mówiły o dinozaurach. Wykonały dużego diplodoka z papieru. »

Piątkowe wakacyjne spotkanie dzieci same zainicjowały grupowymi zabawami. Mając na uwadze oswajanie robocików Scottie, poznaliśmy historię "Lwa w Paryżu”, która w pięknie ilustrowanym teatrzyku kamishibai wyczuliła nas uczucia innych, obcych, poszukujących. »

Filię w Wilkowyi odwiedziły dzisiaj dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Z racji tego, że w lipcu obchodzony jest Światowy Dzień Psa przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Psiaczek Wędrowniczek" i o piesku, który uczył się liczyć. Następnie wykonały szczeniaczki z papierowych rolek. »

W filii w Witaszycach odbyło się podsumowanie projektu "Seniorze nie bądź sam". Jego uczestnicy wysłuchali pogadanki pt. "Interpretacja wyników diagnostycznych gospodarki tłuszczowej; zapobieganie chorobom cywilizacyjnym". »

W wakacyjny wtorek Filia w Wilkowyi zorganizowała wakacyjną wycieczkę dla pań z Klubu Seniorek. Pierwszym punktem wyjazdu była nowo otwarta Biblioteka w Boguszynie. »

W lipcowy wtorek w fili nr 2 odbyły się wakacyjne zajęcia. Frekwencja dopisała, więc na początku poznaliśmy się nieco od innej strony - gestu, mimiki i wymyślonych figur. Spotkanie było poświęcone kodowaniu. Dzieci zapisywały układy, które następnie przekładały na budowle z kubeczków. »

Dla wszystkich pań i panów, którzy potrzebują relaksu i wyciszenia pani Katarzyna Dziekańska zorganizowała w parku w sobotę jogę na polanie. »

Na kolejną strasznie wakacyjną wyprawę po pałacowo-bibliotecznych zakamarkach, wybrały się dzieci z Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni z Wilkowyi. »