Jesienne czytania były nie lada atrakcją dla przedszkolaków z Roszkowa. Odwiedziły ich bibliotekarki z filii nr 1. W teatrzyku kamishibai dzieci obejrzały bajki "Szukając Marudka" i "O panach palcach". »

8 października gościliśmy w filii nr 1 małych turystów z Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Myszka Ratuszanka zabrała ich na wirtualny spacer po Jarocinie - kolorowym i wesołym autobusem, który dzieci same ozdobiły. »

Filia biblioteczna w Cielczy zaprosiła klasę pierwszą na czytelniczą przygodę do jesiennego lasu. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a potem czekało na nich kilka zadań do wykonania. Na podstawie kilku niekompletnych ilustracji pierwszoklasiści musieli odgadnąć jakiego fragmentu obrazka brakuje, jakie wydarzenie przedstawia i prawidłowo ułożyć kolejność zdarzeń. »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Jak stworzyć własny cytat i to o Kamienicy Kultury? Zadanie z pozoru niełatwe... ale po przyjęciu odpowiedniej metody i z taką prowadzącą warsztaty jak Monika Kula - wszystko staje się wykonalne. »

Przez ostatnie dwa tygodnie w czasie długich przerw w Filii w Cielczy odbywało się głośne czytanie fragmentów lektury "Dziadek i Niedźwiadek". Uczniowie klas III chętnie słuchali kolejnych przygód zabawnego misia. »

W miniony czwartek naszym gościem była Natalia Budzyńska, która opowiadała o swoim wuju - Alfredzie Trzebinskim, który w czasie II wojny światowej był lekarzem SS oraz o rodzinnym tabu, jakie naruszyła pisząc swoją książkę. »

Po wakacyjnej przerwie w bibliotece w Wilkowyi odbyło się spotkanie Klubu Seniorek. Przy kawie panie rozmawiały o swoich wyprawach na grzyby, a także dzieliły się przepisami na grzybowe przetwory. »

Z okazji Dnia Chłopca zaprosiłyśmy dzieci z oddziału V do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

Wrześniowe spotkanie z przedszkolakami upłynęło na lekturze książki "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek". Przesympatyczny bohater dał się oswoić i zaprosił nas do zabaw inspirowanych KLANZĄ. »