Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonego 18 października "Dnia Poczty Polskiej". »

Kolejna klasa – tym razem I b wybrała się w podróż czerwonym autobusem do krainy bajek na spotkanie z Kotem w butach. Bajkowy bohater opowiedział dzieciom jak pomógł biednemu oszukanemu przez braci młynarczykowi zdobyć bogactwo i rękę pięknej księżniczki. »

Myszki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie wzięły udział w jesiennych zabawach w bibliotece. Dzieci poznały wiersz Juliana Tuwima "Warzywa". Wymieniały potrawy w jakich one występują oraz rozwiązywały "Warzywne sudoku". »

Łowcy cytatów podczas twórczej pracy! Jarocińska młodzież podczas warsztatów tworzenia zwiastunów filmowych książek pokazała niezły pazur! »

Jesień w kalendarzu, a na DKK ciągle wakacje. Tym razem za sprawą książki "Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym" Jennie Dielemans. Książka bardzo na czasie, bo dotycząca nie tylko turystyki ale także niszczenia środowiska naturalnego przez przemysł turystyczny. »

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce już się skończyły, Noble rozdane. Teraz przyszła kolej na nas. Na październikowym Klubie e-Seniora zastanawialiśmy się, jak długo już pracujemy z komputerami, jak one dawniej wyglądały i co potrafiły. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Jarocinie odwiedziły Oddział dla Dzieci w bibliotece w parku. Przeczytano im bajkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Jesienna kura" podczas której odgadywały ukryte słowa. »

Pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie grup zabawowych w bibliotece w parku. »