W dzień szkolnych obchodów Święta Niepodległości 23 – osobowa grupa najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszkowie została pasowana na czytelnika. »

Maluszki w towarzystwie swoich pluszowych Misiów uczestniczyły w grupach zabawowych. Wysłuchały bajki "Miód Pana Niedźwiadka", w której pluszowa pacynka zaprosiła ich do wspólnej zabawy. »

Z czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. »

W deszczowy wtorkowy poranek trzecioklasiści dotarli do biblioteki w Witaszycach i wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Najpierw wszyscy wysłuchali historii o odzyskaniu niepodległości, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a później drużyny sprawdzały swoją wiedzę z tematyki związanej z Naszą Ojczyzną. »

Czwartkowe zajęcia świetlicowe poświęciliśmy nie tylko na zabawy, które sprzyjają integracji grupy, ale także na problem, jakim jest dzielenie się i pomoc drugiej osobie. »

Pokaz multimedialny na fasadzie jarocińskiego ratusza okazał się wspaniały! »

Przez trzy dni w filii nr 3 odbywało się czytanie z okazji Dnia Niepodległości. Czytaliśmy jedno z opowiadań Pawła Wakuły "Pamiętnik małego Polaka.Opowieść o powstaniu Solidarności i upadku PRL", z książki "Odzyskana Niepodległość". »