Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Już niedługo Andrzejki, dlatego panie z Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi na spotkaniu miały warsztaty kulinarne. Na początku wymieniały się przepisami. Pani Maria przyniosła pyszną tortillę i szarlotkę. Później wspólnie zrobiły sałatkę, która po degustacji, okazała się bardzo smaczna. »

O tym, że w Wilkowyi można również spędzić miło czas, przekonały się panie z Klubu Seniorek na kolejnym spotkaniu w bibliotece. W piękny, słoneczny, lipcowy dzień wybrały się na wycieczkę rowerową do Młyna nad Lutynią. »

Na czerwcowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi minutą ciszy uczciłyśmy pamięć naszej drogiej koleżanki Geni, która zmarła w maju. »

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

W tym tygodniu przypada 80. Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, dlatego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tych wydarzeń historycznych. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie wybrały się na pieszą wycieczkę do Młyna nad Lutynią. Tam korzystając z ładnej pogody czytały wiersze Wisławy Szymborskiej Patronki Roku 2023, a także pierwszej poetki i trzeciej kobiety wśród laureatów literackiej Nagrody Nobla.[ »

Rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika, a także w lutym przypada 550. rocznica urodzin tego sławnego Polaka, dlatego kolejne spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi dotyczyło tego wydarzenia. »

Biblioteka w Wilkowyi przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Na spotkaniu Klubu Seniorek panie przeglądały książki o Powstaniu Wielkopolskim i wspominały naszych bohaterów tego zwycięskiego zrywu. »