Na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w małych ogrodników. Najpierw przedstawiono im w teatrzyku kamishibai bajkę „Groszki”. Dzięki książeczce „Miś Pracuś Ogrodnik” dzieci poznały sprzęt ogrodniczy: grabki, łopatki itp. Po czytaniach za sprawą kolorowego tunelu przenieśli się do bibliotecznego ogródka gdzie wspólnie sadzili zioła i kwiatki! »

Dziś w Oddziale dla Dzieci zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci z grup zabawowych wysłuchały bajki „Dzień dobry, króliczku!” oraz „Dobranoc, kurczaczku!”. Podczas czytania wcielały się w rolę króliczka i kurczaczka. Następnie wykonały kolorowe zajączki i pisanki, z małą pomocą rodziców. Na koniec udaliśmy się do parku w poszukiwaniu Zajączka! »

Z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich mam i dziewczynek przygotowano niespodziankę balonowego kwiatka oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło też głośnego czytania bajki „W lesie”, w której milusińscy odkrywali zabawne niespodzianki ukryte pod okienkami. Na koniec dzieci wspólnie z dorosłymi zagrali „Sto lat” na bum bum rurkach. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »

Za kilka dni Dzień Babci i Dziadka z tej okazji na grupach zabawowych dzieciom przeczytano bajkę Kamili Gurynowicz „Hela sama zostaje z dziadkami”. Następnie wspólnie z mamami wykonały laurki dla swoich dziadków. Oczywiście był czas na zabawę. »

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »

Dziś na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w artystów rysując kredą na szarym papierze. Powstały piękne esy floresy. Następnie maluszki zaproszono do wspólnej zabawy w chowanego wykorzystując książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”, w których pod klapkami ukryte były bajkowe postacie. »

Dużymi krokami zbliża się Dzień Mamy. Z tej okazji na grupach zabawowych milusińscy wraz mamami wykonali słomkowy naszyjnik i bransoletkę. Na koniec uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

Poświąteczne spotkanie na grupach zabawowych miało charakter wiosenny. Po bajce o zielonym groszku dzieci uczestniczyły w zabawie w sadzenie roślinek: rzodkiewki, słonecznika, szczypiorku i kwiatków. »