Aktualności

Podczas ferii przez trzy dni filię w Cielczy odwiedziły niespodziewanie 3 grupy przedszkolnych półkolonii. Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji trochę się pobawić. »

W filii w Golinie odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki, którego tematem rozmów była książka Doroty Terakowskiej "W krainie kota". »

Spotkanie autorskie z Wacławem Adamiakiem promujące książkę "Przechadzki przyrodnicze" wprowadziło uczestników w świat żywych pomników przyrody. »

Przez pierwszy tydzień ferii w bibliotece w Cielczy chętne dzieci spotykały się przy grach planszowych. Asortyment gier był duży od sprawdzonego i popularnego już Catanu po nowe Halli Galli, Uno, Robale, Krainę Lodu i Super Farmera. »

Z okazji Dnia Kota dzieci w Filii nr 2 upodobniły się do swych czworonożnych przyjaciół. Wykonały z papieru opaski w kształcie uszu i domalowały sobie kocie wąsy. »

W czwartek dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi świętowały Dzień Kota. Pani bibliotekarka przeczytała im dwie książeczki "Kocie figle" i "Kicia Kocia i straszna burza". »

Do świąt wielkanocnych jeszcze półtora miesiąca. Nie wyobrażamy świątecznego stołu bez ozdób. Już 14 lutego spotkały się w bibliotece panie na warsztatach i robiły karczochowego kurczaka. »

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru do Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018. Gmina Jarocin znalazła się wśród 224 dofinansowanych placówek. Dzienny Dom Senior + w Jarocinie został dofinansowany kwotą 200 tys. złotych. »